Kutlu AkademiTürkçe

TYT / KPSS Sözcükte Anlam (ÖSYM ÇIKMIŞ SORULAR)ÖSYM tarzı sorular ile desteklenmiş ve çıkmış soruların çözümü yapılan sözcükte anlam dersimizin soru çözüm videosu hazır. İyi dersler dostlar.
Sıfırdan 40 Nete serisinin bu videosunda #YKS ‘ye hazırlanan öğrencilerin gireceği ilk sınav olan #TYT ‘nin ilk testi olan Türkçe testi için sözcükte anlam soru çözümünü yaptım. “Anlam Bilgisi” ve “Dil Bilgisi” sorularından oluşan Türkçe testinde, bence, taktik ya da teknik peşinde koşmaktansa bir an önce konuları öğrenip soruları doğru yanıtlamaya başlamalıyız.Bununla birlikte devamlı ve düzenli soru çözerek kendimizi okuduğumuzu anlama ve paragraf sorularını kısa sürede yanıtlama noktasında geliştirmeliyiz. Konulara ve soru tarzlarına aşina olduktan sonra TYT Türkçe denemeleriyle pratik yapmak faydalı olacaktır.

source

Etiketler

İlgili Videolar

9 Yorum

  1. Hocam güzel anlattınız 🙂 ama benim çözdüğümde sadece 3 yanlışım çıktı.. video yu durdurarak biraz daha eksiklerim var sanki pekiştirme ve daha çok soru çözümü yapmalıyım..biraz daha çalışırsam hepsini doğru yapmak isterim yoksa konuyu tam anlamış olmam.. teşekkürler..
    Mezun.
    Sosyal medya hesaplarımı kapattım çünkü kendimi böyle daha iyi olucağını düşündüm, ama çözemediğim soru ları. aktaramıyorum:(!?

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: