Kutlu AkademiTürkçe

CÜMLEDE ANLAM 3 | KUTLU HOCA (2020 TYT / KPSS)CÜMLEDEKİ DUYGU, DÜŞÜNCE VE KAVRAMLAR KONUSUNU ANLATTIM.
“#ÖSYM” tarzı sorular ile desteklenmiş ve çıkmış soruların da çözümü yapılan “#Cümlede Anlam” dersimizin 3. videosu hazır. İyi dersler dostlar.
PDF DERSNOTU İÇİN: http://kutluakademi.com/turkce/index.php

Sıfırdan 40 Nete serisinin bu videosunda #KPSS ile #YKS ‘ye hazırlanan öğrencilerin gireceği ilk sınav olan #TYT ‘nin ilk testi olan Türkçe testi için sözcükte anlam konusunu anlattım. “Anlam Bilgisi” ve “Dil Bilgisi” sorularından oluşan Türkçe testinde, bence, taktik ya da teknik peşinde koşmaktansa bir an önce konuları öğrenip soruları doğru yanıtlamaya başlamalıyız.Bununla birlikte devamlı ve düzenli soru çözerek kendimizi okuduğumuzu anlama ve paragraf sorularını kısa sürede yanıtlama noktasında geliştirmeliyiz. Konulara ve soru tarzlarına aşina olduktan sonra TYT Türkçe denemeleriyle pratik yapmak faydalı olacaktır.

source

Etiketler

İlgili Videolar

25 Yorum

  1. Gerçekleşmemiş beklenti cümlelerinde istenilenin tersi bir durum söz konusu olmuyor muydu ? Yani öyle olmasını beklemiş ve olmamış. Sınavdan iyi bir puan alacağını umuyor beklenti, umuyordu ile biten gerçekleşmemiş beklenti cümlesi olması gerekmiyor mu ?

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: