Bütün DerslerUmut Öncül Akademi

Akışkanların Basıncı10. sınıf Fizik Dersi
Akışkanların basıncı konusuna nokta koyduk…
Göz atmanızı tavsiye ederim:)

source

Etiketler

İlgili Videolar

46 Yorum

  1. Umut hocam biz bu sıvıların laminer olduğunu kabul ettiğimiz için mi özkütleleri saymıyoruz çünkü aynı ortamda aynı muslukla bal ve suyu dökmek istersek bunlar farklı hızlarda dökülmektedir. Yani temel sebep bu mudur? Cevaplarsanız çok sevinirim .

  2. 17:34 la kapat camı:)
    20:20 hocam o kadar kaptırmışım ki dinlemeye bir an metroyla yüzümün temasını hissettim ve gerçekten işinizi sevdiğiniz o kadar belli ki konuları anlatınca çoğu öğrencinin korkulu rüyası olan fiziği sevdiriyorsunuz asıl biz teşekkür ederiz hocam yazan elleriniz dert görmesin

  3. Hocam buna benzer yorumları milyon defa almışsınızdır herhalde ama ben de söylemek istiyorum. Sınava an itibariyle 4 ay kaldı ve benim meslek tercihim yok. Fizikten oldum olası nefret ettiğim için mühendisliklerin alayından uzak duruyordum. Ancak şu videodaki anlatımız garip bi şekilde fiziği çok sevdirdi bana. Önceki videolarınızı sırf sınavda net çıkarmak için dinliyordum. Sonlara doğru makine mühendisliği okursanız daha detaylı görürsünüz diyince kafamda şimşek çaktı resmen. Videoyu durdurup yorum yazma gereği duydum. Video biter bitmez mühendislik bölümlerini(özellikle makine) baştan sona araştırmaya başlayacağım. Çok teşekkür ederim hocam.

  4. Basınç videolarını sırayla izliyordum bunu görünce şaşırdım. Arka plan olsun ışık olsun harika. Tabii kağıtların önceden hazırlanmış olması da buna bir etken. Boş bir kağıt görseydim bu kadar güzel görünmeyebilirdi.

  5. Hocam akışkanların basıncı videosunda 25.40 ta dediniz ya K dan V hacminde sıvı çıkar L den 5V den fazla sıvı çıkar diye.Kapta 6V sıvı var,çıkan sıvı nasıl 6V den büyük olabiliyor?

Başa dön tuşu