BiyolojiSelin Hoca

Adım Adım YKS #62 – Mayoz Bölünme #3 ve Soru Çözümü

Bu videoda Mayoz Bölünmenin genel özellikleri, mayoz bölünmenin genetik çeşitlenmeyi sağlama sebepleri, mayoz bölünmeyle alakalı sayısal soru çözümü, mayoz bölünme grafikleri anlatılmıştır. Video sonunda soru çözümü yapılmıştır.

►Bu videoya ve diğer ders anlatımlarına ait pdf notlarını aşağıdaki adresten indirebilirsiniz:
http://www.selinhoca.com/ders-notlari

►►Kanalıma abone olarak yeni videolardan haberdar olmak için:
https://goo.gl/Yd9rnM

►Adım Adım YGS – LYS Serisi Videoları
https://goo.gl/bi0FcV

►9. sınıf biyoloji konu anlatım videolarım:
https://goo.gl/7QVt6P

►10. sınıf biyoloji konu anlatım videolarım:
https://goo.gl/ma93ox

►11. sınıf biyoloji konu anlatım videolarım:
https://goo.gl/13pvMD

►12. sınıf biyoloji konu anlatım videolarım:
https://goo.gl/UoJgf8

►Çıkmış Soru Çözüm videolarım: (YGS – LYS)
https://goo.gl/lLzwRu

Sosyal Medya Hesaplarım:

►Facebook Sayfası:
https://www.facebook.com/selinhocaylabiyoloji

►Facebook – Biyoloji Soru Çözüm Grubu:
https://www.facebook.com/groups/selinhocabiyolojisorucozum/

►Instagram hesabım:
http://www.instagram.com/selinhoca

►Web Sitesi:
http://www.selinhoca.com

Adım Adım YKS #62 – Mayoz Bölünme #3 ve Soru Çözümü başlıklı bu ders videosu yedi24dersteyiz.com farkıyla anında yayında. Adım Adım YKS #62 – Mayoz Bölünme #3 ve Soru Çözümü izle, Adım Adım YKS #62 – Mayoz Bölünme #3 ve Soru Çözümü öğren, Adım Adım YKS #62 – Mayoz Bölünme #3 ve Soru Çözümü hazırlan, Adım Adım YKS #62 – Mayoz Bölünme #3 ve Soru Çözümü çalış

Orjinal İçerik (Video Kaynağı)

Video Tarihi: 2016-11-14 15:18:06

Anahtar Kelimeler: selin hoca

Tüm dersler, TYT, KPSS, İlköğretim, Ortaöğretim, Lise, AÖF, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ile tüm açık öğretim fakültelerinde ders geçme ve sınava hazırlık amacıyla eklenmiş bu videolar geleceğinizi şekillendirir. Lütfen sitemize üye olun ve arkadaşlarınıza önerin. Eklenmesini istediğiniz ders, bölüm ya da konu var ise bize ulaşın linkini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Videolar

35 Yorum

  1. hocam ben 2,3 yıl önce haberlerde görmüştüm 80 küsürlerdeki bir nene hamile kalmıştı ve eşi tarafından bu nasıl olur ? Belli bir yaştan sonra erkeklerdeki spremler de işe yaramaz demiştiniz bunu açıklarmısınız merak ettim

  2. hocam bence metafızın genetik çeşitlilğe katkısı yok.niye derseniz zaten biz kromozomların rastegele kutuplara çekilmesi çeşitlilik sağlar diyoruz yani metafazın etkisi varsa o zaman anafazın etkisi yok.anlatabildimmi bilemiyorum ama ortada rasgele dizilmesi çeşitlilik sağlarsa zaten zıt kutuplara çekilmesi çeşitlilik sağlamaz.zaten o olacak birşey.

  3. Hocam 27:30 da oluşan gametlerin homolog kromozom çifti taşımayacağını söylüyosunuz sonra 2. önermeyi doğru kabul ediyorsunuz.
    Orda oluşan gametlerde mayoz 1 sonucu oluşmuş n kromozomlu iki hücrenin n tane kromozomunun kardeş kromatitlerinin bir tanesi bulunur bu durumda homolog kromozom çifti bulunması imkansız değilmi?

  4. tıklanma sayısına bakınca ülkenin haline üzülüyorum gerçekten genel anlamda tüm kanallarda tıklanma yüksek ve bu da demek oluyor ki birçok öğrenci okulda konuyu anlamıyor DEĞİL çoğu hoca anca eğitimciyim deyip geçinen bir şey bilmeyen ben öğretmenim havasında olan öğretmenlerimiz yüzünden kanal kanal dolaşıyoruz acaba hangisinden dinlesem bunda pdf var mı diye Selin Hocamıza çok teşekkür ediyorum işte 20-30 hocadan 1 tanesi öğretmen ve eğitimci diyebileceğimiz kişiler onlar iyi ki varlar ve bizim için uğraş veriyorlar Selin Hocama burdan çok teşekkür ediyorum ve youtubedaki birçok hocamıza da…

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: