FelsefeFırat Hocayla Felsefe Grubu

2021 TAYFA DAHA DİKKATLİ İZLESİN

#tyt #ayt #felsefegrubu
1) Felsefe hocalarının durumu zaten sıkıntılı; sorular buna göre ayarlanmalı!
2) Karşınıza çıkan sorular bu yıl – en azından felsefe grubunda – hemen hiçbir kaynakta benzerlerini göremeyeceğiniz sorulardı.
3) Sadece kavram bilgisi yeterli değil.
4) Böylece bu sınav gösterdi ki piyasadaki bütün kaynaklar çöp!
5) ALES tipi sorular önem kazandı.
6) Yayıncılar sınav sorusu yazan hocalara zor soru hazırlamaması konusunda artık baskı yapmamalı.
7) Konu sınırlaması olmasına rağmen fazlaca anlam yoğunluğu olan sorulardı.
8) Bence öğrencilerin “iyi okuyucu” olması bu testteki anlam sorularını çözmeye yetmezdi. Çünkü benzer bir üsluba sahip herhangi bir test kaynağı veya okuma kitabı bulmak kesinlikle çok güç.
9) Kurumlar hemen her yıl soru yaklaşımı yaptı ama bu yıl yapmaları çok zor çünkü kavram sorusu yok denecek kadar azdı. (TYT’ de 10 sorudan sadece bir soru. Oda seçmeli kısımdan)
10) Tüm bunlara rağmen soruların zor olması öğrencilere mutlak bir dezavantaj oluşturmaz. Çünkü zorluk derecesini artırarak ancak itibari üst barajı aşağı çekmiş olursunuz.

RİCAMIZDIR, “VERİR: GÜÇ, İSTENÇTE ‘VERİCİ ERDEM’ OLARAK VARDIR; İSTENÇ, GÜÇ VASITASIYLA BİZZAT ANLAM VE DEĞER DONATICIDIR.” NASIL BİR CÜMLE BİRİ BANA ANLATSIN!

2021 TAYFA DAHA DİKKATLİ İZLESİN başlıklı bu ders videosu yedi24dersteyiz.com farkıyla anında yayında. 2021 TAYFA DAHA DİKKATLİ İZLESİN izle, 2021 TAYFA DAHA DİKKATLİ İZLESİN öğren, 2021 TAYFA DAHA DİKKATLİ İZLESİN hazırlan, 2021 TAYFA DAHA DİKKATLİ İZLESİN çalış

Orjinal İçerik (Video Kaynağı)

Video Tarihi: 2020-06-29 16:46:07

Anahtar Kelimeler: “Fırat Hocayla Felsefe Grubu”

Tüm dersler, TYT, KPSS, İlköğretim, Ortaöğretim, Lise, AÖF, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ile tüm açık öğretim fakültelerinde ders geçme ve sınava hazırlık amacıyla eklenmiş bu videolar geleceğinizi şekillendirir. Lütfen sitemize üye olun ve arkadaşlarınıza önerin. Eklenmesini istediğiniz ders, bölüm ya da konu var ise bize ulaşın linkini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Videolar

6 Yorum

  1. Hocam sorular çok saçma idi ya o mantıkta nerde soru bekledi isem gelmedi( ters döndürme yok kıyas yok…) diğerleride aynı kendimi boşa çalışmış hissediyorum hocam acayip saçma idi sınav denemelerde full yapıyordum felsefe grubundan ve felsefeden sınavda tam bir hayal kırıklığı hocam çok üzgünüm maalesef 🙁

  2. Hocam ben felsefeden 2 yanlış yaptım hocam ben çok üzgünüm çünkü tyt 43 net ayt 68 net yaptım hocam tyt yi mahvettim siz de çok emek harcadınız hazırladığınız sorular olsun videolar olsun emeklerimizin hakkını veremedim hocam en azından felsefeyi fulliyebilirdim çok çalışmıştım özür dilerim hocam

  3. Hocam ilk önce teşekkürler , TYT öncesi sizin soru tahmini video linkini grubuma gönderdim. Sınav sonrası sizi tebrik eden öğrencilerim oldu. Ayrıca bence konuyu kavratma , farklı soru tiplerini çözme bir de alanın terminolojisine hakim olma önemli.Saygılarımla.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: