BiyolojiSelin Hoca

16) Hücre Zarından Madde Geçişleri #1 – 9. Sınıf Biyoloji (TYT #16)

Yeni müfredata göre anlatım yapılan sınıf ve YKS videolarını bu seride bulabilirsiniz. Sıradaki konumuz Hücre Zarından Madde Geçişleri #1. Ders notlarını ücretsiz olarak web sitemden indirebilirsiniz.

► Ücretsiz abonelik için: http://bit.ly/SelinHoca

Yeni videolardan anında haberdar olmak için abone olmayı ve zile tıklamayı unutmayın

► Beni Instagram’dan takip edin: http://bit.ly/selinhoca_insta

► Web sitesi ve tüm ders notları için: http://bit.ly/selinhoca_web

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

TYT Konuları: http://bit.ly/tytkonulari

AYT Konuları: http://bit.ly/aytkonulari

BİYOKAMP TYT: http://bit.ly/biyokamptyt

BİYOKAMP AYT: http://bit.ly/biyokampayt

SON PROVA TYT Biyoloji Denemesi: http://bit.ly/sonprovatyt

SON PROVA AYT Biyoloji Denemesi: http://bit.ly/sonprovaayt

Rehberlik: http://bit.ly/ozgerehberlik

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

► İstek ve önerileriniz için: selinhocabiyoloji@gmail.com

source

Etiketler

İlgili Videolar

38 Yorum

  1. Hocam taşıma proteinleri kullanılıyorsa yarı geçirgen zardan nasıl su molekülleri geçiyor?Bir hoca su moleküller halinde fosfolipitten geçer sütun halinde de taşıyıcı proteinlerden geçer dedi doğru mu?

  2. hocam difüzyonda sıcaklık arttıkça hız artar demişsiniz peki kolaylaştırılmış difüzyonda sıcaklığın artması bi süre sonra proteinin yapısını kullanılıyorsada enzimin yapısını bozmaya sebep olmaz mı yani bi süre sonra sıcaklık artışı olumsuz sonuç vermez mi?

  3. hocam merhaba kusuruma bakmayın temelim yok sorduğum soru saçma olabilir ama mantığını anlamadım. ozmozda suyu az yoğun ortamdan çok yoğun ortama geçiş yapar dediniz. Burasını anladım fakat turgor olayında hücre hipotonik bir ortamda nasıl ozmozla su alıp şişiyor bu kısmı anlamadım?

  4. Hayvan hücrelerinde hücre çeperi olmadığı için turgor olayı gözükmez demişsiniz ama hayvan hücrelerinde de turgor basıncı, hayvan hücrelerinin hemolize uğramasına sebep oluyor. Bu durumda sadece bitkilerde görülüyor diyemeyiz. Yoksa turgor ve turgor basıncı farklı şeyler mi? Lütfen cevap verinnn

  5. Hocam çok faydalı oluyor bu dersler emeğiniz için teşekkürler.Bu hipertonik hipotonik konusunda da çözelti çözündü çözünmedi kelimeleri biraz karışıklık oluşturuyor arkadaşlara şöyle bir tavsiye vermek isterim tonik sıvı demek hiper fazla demek hipo ise az demek hipertonik fazla sıvı içeren hücre olarak hipotonik ise az sıvı içeren hücre olarak düşünürseniz daha rahat bakarsınız sorulara herkese başarılar dilerim

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: